Cittaslow 2015

W niedzielę dnia 27 września 2015 roku na Przedmurzu przy ul. Sowińskiego w Dobrym Mieście odbyła się prezentacja działań artystycznych , ekologicznych, informacyjnych związanych z promocją idei Cittaslow.

Warsztat Terapii Zajęciowej przyłączył się do promowania idei Cittaslow. Pod przewodnictwem terapeutki Agaty Wojtczak, wspólnie z uczestniczkami Zofią Siwek oraz Marzeną Suchecką przygotowane zostało stanowisko z wykonanymi pracami rękodzielniczymi o tematyce idei Cittaslow.  Wystawione prace przygotowane zostały przez pracownie: plastyczną, komputerową, krawiecko-hafciarską, umiejętności społecznych. Uznaniem wśród mieszkańców cieszyły się ręcznie robione ślimaki- drewniane dekoracje do kwiatów, jak również ekologiczne torby z aplikacją ślimaka. Pracownia gospodarstwa domowego specjalnie na tę okazję upiekła kruche ciasteczka w kształcie ślimaka, które stanowiły wyśmienity poczęstunek dla gości odwiedzających nasze stanowisko.

Jako placówka zgłosiliśmy się do kilku konkursów: ,,Na najpiękniejszy jesienny bukiet”, ,,Strój ekologiczny”, „Na najpiękniejsze stanowisko”. Bukiet jako praca zbiorowa przygotowany został w olbrzymiej dyni, która posłużyła jako wazon. Kwiaty, owoce i inne jesienne skarby pozyskane były z ogródków działkowych uczestników, a także zebrane podczas spacerów w okolicy WTZ. W konkursie na strój ekologiczny wzięła udział podopieczna Marzena Suchecka, która została przebrana za ślimaka. Strój kolorystycznie dobrany został pod barwy przewodniej logo Cittaslow. We wszystkich trzech konkursach otrzymaliśmy nagrody.