Trzy w jednym, czyli dobra energia w Dobrym Mieście

Dużo dobrej energii przepłynęło, a w zasadzie przemaszerowało, ulicami Dobrego Miasta w III Marszu Godności zorganizowanym przez dobromiejskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. „Marsz Godności – słuszna rzecz! Dołącz do nas jeśli chcesz”- te słowa zachęcały przechodniów do współuczestnictwa w kolorowym i bardzo głośnym pochodzie. Z zaproszenia skorzystały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich. Dołączyli do nich również przedstawiciele władz samorządowych, a także rodziny osób niepełnosprawnych. Jednak najważniejszymi osobami marszu, który 20 maja odbył się w Dobrym Mieście, były osoby niepełnosprawne z Biskupca, Jezioran, Piotraszewa, Kruz i Dobrego Miasta.
Ciąg dalszy Dnia Integracji, który dobromiejskie stowarzyszenie organizuje od 12 lat, miał miejsce w gościnnych murach Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II, gdzie na początku wspólnej zabawy i rozgrywek sportowych uczestnicy obejrzeli występy artystów dobromiejskiego koła PSONI. Następnie podopieczni różnych ośrodków i placówek powiatu olsztyńskiego, podobnie jak w poprzednich latach, mieli okazję przeżycia radosnej rywalizacji oraz możliwości osiągnięcia sukcesów sportowych.
W przeddzień święta godności i integracji członkowie dobromiejskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przeżywali jeszcze jedno ważne wydarzenie – mijające właśnie 20 lat od jego powstania. W czasie sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, która odbyła się 19 maja, Przewodniczący Zarządu Koła Wojciech Gajewski przedstawił najważniejsze osiągnięcia oraz podzielił się z radnymi i zaproszonymi gośćmi refleksjami na temat wyzwań stojących przed rodzinami osób niepełnosprawnych, a także planów związanych z dalszą działalnością koła. Burmistrz Dobrego Miasta Pan Stanisław Trzaskowski podziękował Zarządowi Koła za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych w Gminie Dobre Miasto, przedstawiając stowarzyszenie jako wzór zaangażowania i działalności dla innych stowarzyszeń. Spotkanie stało się też okazją do uhonorowania Zarządu Koła oraz podopiecznych.
Za rozpromienianie codziennego życia dobromieszczan uśmiechem, pogodą ducha i radością życia wyróżnieni zostali: Renata Matys, Zofia Siwek, Krzysztof Bender, Dariusz Demarko i Bolesław Gaudyński.