Mistrzowie na basenie

Kolejny finał projektu „My też możemy być mistrzami” realizowanego przez dobromiejskie koło PSONI odbył się 1 grudnia na dobromiejskim basenie i sąsiadującej z nim sali gimnastycznej. Projekt został zrealizowany ze środków Gminy Dobre Miasto i Powiatu olsztyńskiego.
Grupy zawodników z placówek dla osób niepełnosprawnych naszego powiatu i Olsztyna rywalizowały na basenie w konkurencjach pływacko – zręcznościowych wykazując się niesamowitym sercem do walki. Stawili się pływacy z DPS w Jezioranach, WTZ „Wyjątkowe serce” z Olsztyna, ŚDS „7 niebo” z Piotraszewa oraz gospodarze, czyli uczestnicy WTZ w Dobrym Mieście.
Po zakończonych zawodach na basenie przyszedł czas na podsumowanie zawodów i wręczenie medali zwycięzcom, którymi tak naprawdę byli wszyscy uczestnicy rywalizacji. Przy wręczaniu medali bardzo pomocni okazali się Pani Z-ca Burmistrza Dobrego Miasta Beata Harań (z przeuroczą pomocniczką) oraz Wicestarosta olsztyński Pan Andrzej Abako (który obiecał, że swojego pomocnika zabierze za rok). 
Zaangażowanie, emocje, radość, profesjonalizm, życzliwość, wspieranie się nawzajem to cechy, których od niepełnosprawnych mogą uczyć się „pełnosprawni” sportowcy.

Do zobaczenia za rok