Światło w ciemności czyli Kiermasz Świąteczny

Od zupełnych ciemności, w których w rytmie muzyki poruszały się świetliste kije, czy jak kto woli miecze „Ostatniego Jedi”  rozpoczęły się występy artystyczne, będące nieodłącznym elementem „Kiermaszu Świątecznego”, organizowanego przez Dobromiejskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zaprezentowały się: grupa taneczna „Niepokorni” zespoły „Tacy Sami” i „Bandadana”. Po występach przyszedł czas na podsumowanie projektu „Krok do samodzielności”, który przez ostatnie pół roku realizowany był w siedzibie stowarzyszenia. Przy tej okazji szczególne podziękowania zostały przekazane wolontariuszom z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście, którzy wraz ze swoją opiekunką Panią Basią Opała wspierali osoby niepełnosprawne w ich usamodzielnianiu.
Dobrym słowem wsparli też nasze działania Pani Beata Harań – Z-ca Burmistrza Dobrego Miasta oraz Pan Andrzej Abako – Wicestarosta olsztyński.
Nieustająco i niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z wyrobami artystycznymi, użytkowymi i kulinarnymi uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez nasze stowarzyszenie, gdzie każdy mógł znaleźć zapowiedź rychło zbliżającego się okresu świątecznego.

Z prawie już świątecznym pozdrowieniem
Wojciech Gajewski