Wenta Dobroczynna 2015

Pod hasłem „Podaruj im trochę serca” 14 lutego 2015 odbyła się 17. edycja Wenty Dobroczynnej, tym razem na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście, prowadzonych przez Koło PSOUU w Dobrym Mieście. Organizatorem Wenty była Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej, a patronat nad imprezą przyjęli: Metropolita Warmiński ks. abp Wojciech Ziemba, prezes Akcji Katolickiej w Polsce Halina Szydełko, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski.

XVII Wenta Dobroczynna odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. W programie była aukcja prac plastycznych, loteria fantowa oraz słodki poczęstunek.

Zgodnie z tradycją Went nie zabrakło i tym razem darów VIP-ów. Na aukcji znalazł się między innymi komplet piór prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, dar wicepremiera Janusza Piechocińskiego, obraz z okolicznościowym załącznikiem od senatora Góreckiego, kolekcjonerskie numizmaty przekazane przez prezesa NBP Marka Belkę i dyrektora olsztyńskiego oddziału banku Andrzeja Kowalczyka. Okolicznościowy upominek przesłał J.Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz. Do nabycia była również złota bransoletka przekazana przez proszącego o anonimowość darczyńcę.

Wentę zakończył koncert Jerzego Filara, który wystąpił z formacją Przyjaciele Naszej Basi Kochanej. Nie zabrakło również artystów z naszego podwórka. Można było zobaczyć krótkie przedstawienie w wykonaniu uczestników naszego WTZ, posłuchać najmłodszego rapera w Polsce Antka MC oraz Świąteczną Kapelę.

Tegoroczna zbiórka pomoże doposażyć WTZ w sprzęt służący rehabilitacji podopiecznych ośrodka, który obsługuje osoby niepełnosprawne nie tylko z Dobrego Miasta, ale również z terenu okolicznych gmin.